logotypy-ue

Zapytanie 191/2019

Data zamieszczenia zapytania ofertowego: 2019-07-24

Data sporządzenia zapytania ofertowego: 2019-07-24

Dane zamawiającego:

Nazwa firmy: Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów „PREFBET” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Adres: ul. Kolejowa 17, 18-411 Śniadowo

NIP: 718-002-68-02

Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi badawczej polegającej na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych dotyczących opracowania założeń, wymagań i projektu elementu ściennego modułowego z Autoklawizowanego Betonu Komórkowego zbrojonego prętami stalowym celem wykorzystania go w budownictwie oraz opracowania koncepcji linii technologicznej do produkcji elementów wielkogabarytowych zbrojonych z ABK, umożliwiającej zastosowanie innowacyjnej technologii produkcji ściennego elementu modułowego z Autoklawizowanego Betonu Komórkowego zbrojonego prętami stalowymi, jako samonośnego elementu murowego.

Celem prac B+R jest opracowanie koncepcji szybkiego i taniego budownictwa mieszkaniowego w zakresie powierzchni użytkowej od 80 m2 do120 m².

Wyniki prac badawczo-rozwojowych powinny doprowadzić do wprowadzenia na rynek autorskiego, nieznanego i nie wykorzystywanego do tej pory na rynku wyrobu: ściennego elementu modułowego z Autoklawizowanego Betonu Komórkowego zbrojonego prętami stalowymi, jako samonośnego elementu murowego, który zostanie wyprodukowany w oparciu o innowacyjną technologię dzięki zastosowaniu autorskiej koncepcji linii technologicznej do produkcji elementów wielkogabarytowych zbrojonych z ABK. Koncepcja wyrobu: ściennego elementu modułowego z Autoklawizowanego Betonu Komórkowego zbrojonego prętami stalowymi, jako samonośnego elementu murowego powinna mieć zdolność patentową, dając Zamawiającemu możliwość dokonania zgłoszenia patentowego.

Zakres prac B+R powinien obejmować:
1. Opracowanie koncepcji budowlano-architektonicznej domu mieszkalnego jednorodzinnego:
1.1. Założenia ogólne:
– budynek niepodpiwniczony;
– konstrukcja ścianowa (z elementów wielkogabarytowych z ABK);
– stropodach.
1.2. Określenie obciążeń w fazie użytkowania;
1.3. Analiza techniczno-ekonomiczna.

Koncepcja budowlano-architektoniczna budynku opartego o takie elementy ścienne powinna zawierać zastosowanie elementów w jak największym stopniu sprefabrykowanych z ABK i betonu zwykłego, możliwych do wykonania w warunkach przemysłowych wytwórni PPB „PREFBET” Sp. z o.o. w Śniadowie. Projekt powinien być ograniczony do koncepcji stanu surowego otwartego, z możliwie nieograniczoną koncepcją rozwiązań pomieszczeń wewnętrznych.

Uwarunkowania materiałowe do zastosowania w projekcie architektoniczno-budowlanym:
– płyta fundamentowa zbrojona z betonu lanego na budowie;
– ściany z wielkowymiarowych elementów zbrojonych z ABK;
– wysokość ścian wynikająca z długości elementów – od 270 cm do 300 cm;
– grubość ścian konstrukcyjnych wynikająca z grubości elementów 20 cm lub 24 cm;
– grubość ścian działowych wynikająca z grubości elementów 12 cm lub 18 cm;
– nadproża prefabrykowane zbrojone z betonu zwykłego lub z kompozycji elementów z ABK i z betonu zwykłego;
– stropodach wykonany w wersji stropu gęstożebrowego z wykorzystaniem elementów wypełniających z ABK, które Zamawiający posiada w swojej ofercie.

2. Projekt elementu ściennego modułowego zbrojonego prętami stalowymi; zakres wymiarów długość/wysokość: (270 cm -300 cm) x szerokość: (60 cm) x grubość: (20 cm -24 cm):
2.1. Ustalenie parametrów materiałowych niezbędnych do projektu konstrukcyjnego.

Projekt podstawowego elementu modułowego ściennego powinien wynikać z założeń projektowo-konstrukcyjnych budynku oraz uwarunkowań techniczno-technologicznych wytwórni PREFBET. Długość maksymalna elementów do 312 cm, grubość elementów pokrywająca się z siatką krojenia w zakresie od 12 cm do 24 cm,
z możliwością krojenia również 20 cm, szerokość elementu wynikająca z wysokości formy 60 cm. Element może mieć powierzchnię czołową gładką lub frezowaną na pióro-wpust. Projektowana klasa gęstości ABK: 600.

3. Opracowanie i wykonanie elementów pilotażowych, optymalizacja parametrów:
3.1. Dobór materiałowy i technologiczny warunków produkcji;
3.2. Produkcja próbnych elementów;
3.3. Weryfikacja właściwości użytkowych zgodnie z założeniami.

Wykonanie elementu pilotażowego powinno się odbyć z wykorzystaniem istniejących form i ich adaptacją do montażu zbrojeń. Dobór materiałowo-technologiczny powinien określić receptury oraz sposób przygotowania i montażu zbrojeń, jak również sposób dozowania, dojrzewania, krojenia elementów oraz charakterystykę autoklawizacji i ewentualny sposób obróbki elementów oraz ich przechowywania i transportu.

4. Opracowanie koncepcji linii produkcyjnej elementów wielkogabarytowych zbrojonych z ABK.
Koncepcja linii do produkcji elementów wielkogabarytowych zbrojonych z ABK (powinna być przedmiotem zgłoszenia patentowego), powinna zawierać parametry surowców do produkcji tychże elementów, oraz kolejne fazy produkcji, tj. przygotowywanie półproduktów i ich dozowanie, zalewanie i dojrzewanie odlewów, środki zabezpieczające zbrojenia oraz sposób powlekania zbrojeń, opis stabilizacji zbrojeń w formie oraz sposób rozformowywania, krojenie z ewentualnym frezowaniem powierzchni, obróbka końcowa i magazynowanie.

Efektem końcowym zrealizowanych prac B+R powinien być raport zawierający:
1) Opis przeprowadzonych prac B+R w podziale na Badania Przemysłowe oraz Prace Rozwojowe.
W celu właściwego przypisania planowanych prac konieczne jest zastosowanie definicji badań przemysłowych i prac rozwojowych, zawartych w art. 2 Rozporządzenia KE (UE) Nr 651/2014:
– „badania przemysłowe” oznaczają badania planowane lub badania krytyczne mające na celu zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności celem opracowania nowych produktów, procesów lub usług, lub też wprowadzenia znaczących ulepszeń do istniejących produktów, procesów lub usług. Uwzględniają one tworzenie elementów składowych systemów złożonych i mogą obejmować budowę prototypów w środowisku laboratoryjnym lub środowisku interfejsu symulującego istniejące systemy, a także linii pilotażowych, kiedy są one konieczne do badań przemysłowych, a zwłaszcza uzyskania dowodu w przypadku technologii generycznych;
– „eksperymentalne prace rozwojowe” oznaczają zdobywanie, łączenie, kształtowanie i wykorzystywanie dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności z dziedziny nauki, technologii i biznesu oraz innej stosownej wiedzy i umiejętności w celu opracowywania nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług. Mogą one także obejmować na przykład czynności mające na celu pojęciowe definiowanie, planowanie oraz dokumentowanie nowych produktów, procesów i usług.
2) Metodologię przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych;
3) Wyniki przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych z podsumowaniem;
4) Techniczną dokumentację z przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych;
5) Dokumentację fotograficzną z przeprowadzonych badań;
6) Ekonomiczne uzasadnienie celowości zastosowania elementów prefabrykowanych i wielkowymiarowych w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

W celu realizacji wyżej wymienionego zakresu prac Zamawiający zobowiązuje się do:
– Ścisłej współpracy z Wykonawcą,
– Wytypowania przedstawiciela Zamawiającego do kontaktów roboczych w celu realizacji Zamówienia,
– Udostępnienia w zakresie niezbędnym i ustalonym z Wykonawcą materiałów oraz posiadanego zaplecza technicznego będącego w posiadaniu Zamawiającego,
a niezbędnego do przeprowadzenia prac B+R.

Kod i nazwa CPV: 73000000-2 – Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze, 71300000-1 – Usługi inżynieryjne, 71350000-6 – Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

Kryteria oceny oferty wraz z określeniem wag punktowych/procentowych przypisanych do każdego z kryteriów:

Zamawiający zastosuje następujące kryteria wyboru:

Kryterium – Waga
1. Cena netto – 100%

Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty:

Wybór Oferenta dokonany zostanie na podstawie największej ilości uzyskanych punktów zgodnie z następującą metodologią:

Przez kryterium „Cena netto” Zamawiający rozumie określoną przez Oferenta cenę całkowitą netto za wykonanie przedmiotu zamówienia. Ocena w ramach kryterium „Cena netto” (Kc) będzie obliczana na podstawie następującego wzoru:

Kc = (Cn/Co) x 100% x 100

gdzie:
Cn – najniższa zaproponowana cena netto
Co – cena netto zaproponowana w badanej ofercie
Kc – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Cena netto”

Spośród ważnych ofert, Zamawiający uzna za najkorzystniejszą i wybierze ofertę, która spełni wszystkie wymagania określone w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz uzyskała największą liczbę punktów w ocenie końcowej.

K = Kc
gdzie:
K – liczba punktów w ocenie końcowej
Kc – liczba punktów przyznana danej ofercie w kryterium „Cena netto”

Wartości punktowe w poszczególnych kryteriach zostaną podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, a zaokrąglenie zostanie dokonane zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami matematycznymi.

Termin składania ofert:

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERTY:
1. Oferty stanowiące odpowiedź na zapytanie należy składać pisemnie, tj. osobiście lub drogą pocztową na adres: Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów „PREFBET” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Kolejowa 17, 18-411 Śniadowo lub przesłać e-mailem na adres: dwieremiejuk@prefbet.pl.
2. Ostateczny termin składania ofert upływa dnia: 31.07.2019 r. o godzinie: 23:59:59.
3. W przypadku ofert, które będą dostarczane drogą pocztową liczy się data wpływu oferty do siedziby Zamawiającego na adres: ul. Kolejowa 17, 18-411 Śniadowo.

OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY:
1. Oferta winna być sporządzona w jednym egzemplarzu na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego i zgodna ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia.
2. Oferta i załączniki powinny być podpisane i opieczętowane przez osobę upoważnioną do reprezentacji Oferenta zgodnie z formą reprezentacji określoną w rejestrze sądowym lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Oferenta albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną, przy czym pełnomocnictwo musi być załączone do oferty.
3. Do formularza oferty Oferent dołącza „Oświadczenie Oferenta o braku powiązań osobowych lub kapitałowych” (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego) oraz oświadczenie iż prowadzi działalność gospodarczą bądź posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie usług objętych zapytaniem ofertowym oraz posiada faktyczną zdolność do wykonania zamówienia w tym między innymi dysponuje prawami, potencjałem technicznym i osobowym koniecznym do wykonania tego zamówienia (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego).
4. Pełna wersja zapytania ofertowego, formularz oferty oraz wzory oświadczeń dostępne są do pobrania na stronie internetowej: www.grantynarozwoj.pl.
5. Oferent poniesie wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
6. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę w odpowiedzi na niniejsze zapytanie ofertowe.

Termin realizacji umowy:

Termin realizacji zamówienia zostanie wskazany w umowie zawartej między Stronami, przy czym nie może być dłuższy niż do dnia 16.12.2019 r. Umowa z Oferentem wybranym w drodze niniejszego postępowania ofertowego zostanie podpisana nie wcześniej niż dzień po podpisaniu umowy o powierzenie grantu pomiędzy Zamawiającym a Regionalną Instytucją Finansującą. Umowa z Oferentem wybranym w drodze niniejszego postępowania ofertowego zostanie podpisana nie wcześniej niż dzień po podpisaniu umowy o powierzenie Grantu pomiędzy Zamawiającym a Regionalną Instytucją Finansującą. Zamawiający przewiduje, że podpisanie umowy o powierzenie Grantu pomiędzy nim a Regionalną Instytucją Finansującą powinno nastąpić nie później niż do dnia 16.09.2019 r.

Informacja na temat zakazu powiązań osobowych lub kapitałowych:

W postępowaniu ofertowym nie mogą brać udziału podmioty powiązane osobowo bądź kapitałowo z Zamawiającym.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania Zamawiającego lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą – Oferentem, polegające w szczególności na:

a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez IZ w wytycznych programowych,

c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta bądź pełnomocnika,

d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Warunki istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia:

1. Umowa z Oferentem wybranym w drodze niniejszego postępowania ofertowego zostanie podpisana nie wcześniej niż dzień po podpisaniu umowy o powierzenie grantu pomiędzy Zamawiającym a Regionalną Instytucją Finansującą.
2. Umowa zawarta w wyniku postępowania wszczętego na skutek niniejszego zapytania ofertowego, może zostać zmieniona w drodze aneksu do umowy w następującym zakresie i przypadkach:
– w przypadku zmiany wartości umowy, tj. zwiększenia bądź zmniejszenia stawek podatku od towarów i usług, dotyczących Przedmiotu Zamówienia w wyniku zmian ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r., Nr 54, poz. 535 ze zm.), które wejdą w życie po dniu zawarcia umowy, a przed wykonaniem przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia;
– w przypadku rozwiązania umowy, jeżeli z Zamawiającym zostanie rozwiązana umowa o dofinansowanie;
– zmiany terminu wykonania zamówienia, w przypadku wystąpienia w toku realizacji Projektu okoliczności uzasadniających wprowadzenie zmiany
w zakresie terminu wykonania przedmiotu zamówienia w celu należytej realizacji Projektu;
– Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, wyłącznie w sytuacji, kiedy będzie to związane z pojawieniem się nowych informacji, faktów uniemożliwiających realizację umowy w pierwotnym kształcie, wyłącznie z przyczyn niemożliwych do przewidzenia na etapie jej zawierania oraz pod warunkiem, że nie będzie to miało wpływu na cele i rezultaty projektu, a zmiana będzie wprowadzona dla dobra projektu. Wprowadzenie zmiany nastąpi w drodze porozumienia obu stron Umowy.

Informacja o możliwości składania ofert częściowych:

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Dopuszcza się możliwość powierzenia części zamówienia podwykonawcom. Przy czym w przypadku powierzenia jakiegokolwiek zakresu prac badawczo-rozwojowych Podwykonawcy/Podwykonawcom Wykonawca w pełni odpowiada za działania Podwykonawców jak za swoje własne.

Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe wraz z wybranymi kryteriami oceny, jeżeli zamawiający wymaga lub dopuszcza ich składanie:

Nie dotyczy. Nie dopuszcza się ocen wariantowych.

Informacja na temat wymagań dla oferentów nieprowadzących działalności gospodarczej:

Oferent zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, iż posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie dostaw bądź usług objętych zapytaniem ofertowym oraz posiada faktyczną zdolność do wykonania zamówienia w tym między innymi dysponuje prawami, potencjałem technicznym i osobowym koniecznym do wykonania tego zamówienia.

Dodatkowe informacje i wymagania zamawiającego:

WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający następujące warunki:
1. Posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie usług objętych zapytaniem ofertowym tj. przeprowadzania prac B+R w zakresie wskazanym w niniejszym zapytaniu ofertowym.
2. Posiada faktyczną zdolność do wykonania zamówienia w tym między innymi dysponuje prawami, potencjałem technicznym i osobowym koniecznym do wykonania tego zamówienia.
Na potwierdzenie spełnienia warunków wskazanych w punktach 1 i 2 Oferent zobowiązany jest przedłożyć wypełnione i podpisane oświadczenie, które stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
3. Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
4. Nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w oparciu
o zapisy zawarte w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Potwierdzenie spełnienia warunków wskazanych w punktach 3 i 4 będzie weryfikowane na podstawie oświadczenia Oferenta złożonego w „Formularzu oferty”, który stanowi Załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
6. Z udziału w postępowaniu ofertowym wykluczone są podmioty powiązane
z Przedsiębiorstwem Produkcji Betonów „PREFBET” Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością osobowo i kapitałowo. Powiązania osobowe i kapitałowe oznaczają wzajemne powiązania między Przedsiębiorstwem Produkcji Betonów „PREFBET” Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów „PREFBET” Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub osobami wykonującymi w imieniu Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów „PREFBET” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru a wykonawcą, polegające w szczególności na:
– uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
– posiadaniu, co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
– pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
– pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
7. Na mocy podpisanej umowy Wykonawca przeniesie w całości na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do utworów powstałych w związku z realizacją umowy.
8. Wykonawca jest w zobowiązany do zachowania pełnej poufności na temat przeprowadzonych prac B+R oraz ich wyników.

W przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez Strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji pisemnie na adres korespondencyjny: Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów „PREFBET” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Kolejowa 17, 18-411 Śniadowo lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail: dwieremiejuk@prefbet.pl.

ODRZUCENIE OFERTY:
Zamawiający odrzuca ofertę w następujących przypadkach:
1. Oferta została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu;
2. Oferta podpisana została przez osobę, która nie jest upoważniona do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w rejestrze sądowym lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Oferenta albo przez osobę, która nie jest umocowana przez osobę uprawnioną, przy czym pełnomocnictwo nie zostało załączone do oferty.
3. Oferta nie spełnia warunków stawianych w zapytaniu ofertowym nr 2/2019/Grant BiR.
4. Oferta zawiera istotne błędy w wyliczeniu ceny.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WALUT OBCYCH, W JAKICH MOGĄ BYĆ PROWADZONE ROZLICZENIA MIĘDZY ZAMAWIAJĄCYM A WYKONAWCĄ:
Rozliczenia między Zamawiającymi a wybranym Oferentem będą prowadzone w złotych polskich (PLN) bądź w walucie obcej. W przypadku ofert wyrażonych w walucie obcej przeliczenie na PLN nastąpi według średniego kursu NBP sprzed dnia sporządzenia protokołu z wyboru najkorzystniejszej oferty.

INFORMACJA DODATKOWE ISTOTNE NA ETAPIE ZAWARCIA UMOWY:
1. Niniejsze zapytanie ofertowe zostało zamieszczone na stronie internetowej: www.grantynarozwoj.pl.
2. Ocena ofert zostanie przeprowadzona najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia uproszczonej procedury ofertowej, a wynik postępowania z wyboru najkorzystniejszej oferty zostanie ogłoszony na stronie internetowej: www.grantynarozwoj.pl.
3. Po dokonaniu wyboru oferty Zamawiający poinformuje Oferenta, którego ofertę wybrano o terminie podpisania umowy.
4. Jeżeli Oferent, którego oferta została wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
5. Od prowadzonego postępowania nie przysługują Oferentom środki ochrony prawnej (protest, odwołanie, skarga) określone odpowiednio w przepisach ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podawania przyczyny.

Dane do kontaktu w sprawie ogłoszenia:

Imię i nazwisko: Dariusz Wieremiejuk

Email: dwieremiejuk@prefbet.pl

Telefon: 509 722 142

Informacja o wyniku postępowania:

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 191/2019 wpłynęła jedna oferta od następującego podmiotu:

Sieć badawcza ŁUKASIEWICZ Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Zakład Technologii Betonów „CEBET”,

adres: ul. Postępu 9, 02-676 Warszawa.

Zamawiający wybrał ofertę  Sieci badawczej ŁUKASIEWICZ Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Zakład Technologii Betonów „CEBET”, adres: ul. Postępu 9, 02-676 Warszawa.

Zapytanie 191-2019 Zapytanie-ofertowe-2_2019_Grant-BiR_Prefbet